Regionala kontaktpersoner

SN-DD har utsett regionala kontaktpersoner i styrelsen för att underlätta för er medlemmar att ha en kontakt med oss i styrelsen. Vi har delat in landet i 8 regioner och under fliken ”Regionala kontaktpersoner ” längst upp på hemsidan hittar du vem som är kontaktperson för din region.


Region 1. Skåne, Blekinge och Kalmar

Catarina Norman, catnorkonsult@gmail.com, tel.0723-524499
Per Johansson, per.johansson@aleris.se

Region 2. Kronoberg och Jönköping

Katarina Landin, katarina.landin@regionjonkoping.se, tel. 46 76 7837819

Region 3. Västra Götaland och Halland

Marie Nilsson, marie.nilsson@vgregion.se, tel. 0702-168240 &
Sebastian Karakas, sebastian.karakas@vgregion.se

Region 4. Örebro, Värmland och Västmanland

Malin Lotterberg, malin.lottenberg@dll.se, tel. 0150-56021

Region 5. Östergötland, Sörmland

Anders Hultman, anders.hultman@norrkoping.se, tel. 011-152864

Region 6. Stockholm och Gotland

Anne Holmqvist, anne.holmqvist@huddinge.se, tel. 0709-750032,
Ann Hercules, ann.hercules@tyreso.se , tel. 070-4889498 &
SusanneRosèn, susanne.rosen@skyddsvarnet.se

Region 7. Dalarna, Gävleborg och Uppland

Region 8. Västernorrland, Jämtland, Västerbotten och Norrbotten

Isa Larsson Hakkarainen, Isa.larsson-hakkarainen@nll.se, tel. 070-5151178